Druhny i Druhowie,
Przyjaciele harcerzy!

Dziękujemy za "dorzucenie się" do naszej SZLACHETNEJ PACZKI! Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się przygotować wspaniały prezent dla potrzebującej rodziny.

Harcerz jest oszczędny i ofiarny - udowodniliśmy to RAZEM!

Poniżej znajdziecie
RELACJĘ Z DOSTARCZENIA PACZKI DO RODZINY

Dziękuję w szczególności Agacie, Zuzie, Monice, Mateuszowi, Michałowi i Pawłowi za pomoc w zapakowaniu i dostarczeniu PACZKI. A także Monice - wolontariuszce - za dobrą współpracę!

phm. Agnieszka Wyszyńska
koordynator paczkowania

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:
Rozpakowywanie PACZKOWYCH prezentów było dla rodziny ogromnym przeżyciem, zwłaszcza dla Natalki, która przede wszystkim chciała rozpakować domek dla lalek i lalkę Barbie. Zaskoczenie i radość na zmianę towarzyszyły dziewczynce. Kombinezon i piękna kurtka były wspaniałe i dziewczynka zapewniła, że za nic w świecie ich nikomu nie odda. Ubrania, które otrzymała sprawiły, że dziewczynka na chwilę dosłownie zaniemówiła z wrażenia, po czym chciała je wszystkie ubierać. Jak to w żartach stwierdziła Pani Paulina, na następny dzień będzie u nich pobudka o 5 rano, aby wybrać rzeczy, które dziewczynka będzie chciała ubrać do przedszkola. Natalka otrzymała również wiele książeczek, wszystkie jej się podobały i już prosiła swojego kochanego dziadka, czy będzie jej czytał przed snem. Pan Krzysztof stojąc i obserwując wszystko co się działo, głównie radość wnuczki, wzruszył się, choć starał się to ukryć - można było to zauważyć. Żartował również, że żeby pomieścić tyle dobrej żywności będzie teraz musiał kupić jeszcze jedną lodówkę. W paczkach z żywnością znalazło się wiele produktów, które lubią członkowie rodziny, tak że każdy znajdzie coś dla siebie co lubi, ale niekoniecznie mógł sobie kupić. Natalka po zobaczeniu ilości płatków śniadaniowych z przejęciem zapytała "kiedy ja to wszystko zjem??". Ponieważ Natalka wiedziała, że jej babcia ucieszyła się z pralki, zapytała - czy wypierze jej nową pościel i ubrania? Pytanie to wywołało dużo uśmiechu u członków rodziny. Jedną z największych niespodzianek w całej Paczce był komputer z monitorem, głośniki oraz aparat cyfrowy, wszystko to było marzeniem Pani Pauliny, ale nie śmiała nawet o to prosić. Dla Pana Antoniego dzień dostarczenia paczki był dniem jego 30 urodzin, wiec upominki były dodatkową niespodzianką; wraz z siostrą planował na jaki film pójdzie za otrzymane bilety do kina, na razie wiadomo, że na pewno będzie to komedia. Pani Danusi podczas czytania życzeń na kartce świątecznej, łamał się głos od wzruszenia. A otrzymane perfumy były idealne, dokładnie takie jakie chciała i jakie lubi. Kiedy Pan Krzysztof odpakowywał swój upominek, Natalka powiedziała - "dziadku byłeś grzeczny, to Mikołaj na pewno przyniósł Ci to o co prosiłeś", oczywiście śmiechu było przy tym tyle co nie miara. Odzież i obuwie również sprawiły rodzinie wiele radości. Pani Danusi buty pasowały idealnie, Pan Krzysztof przymierzając kurtkę stwierdził, że teraz będzie w niej chodził do emerytury, a może i dłużej. Pani Paulinie bardzo spodobały się spodnie które otrzymała. Rodzina była bardzo szczęśliwa, żartowała, uśmiechała się i wzruszała. Pozytywnych emocji było co nie miara. Wszyscy jednak skupiali się na Natalce i jej dziecięcej, szczerej i spontanicznej radości. Pani Danusia już zaznaczyła, że plecak i kilka innych rzeczy będzie przeznaczonych na wyprawkę szkolną dla Natalki. Jednym słowem wszystko wywołało radość rodziny, ale uśmiech na twarzy dziewczynki był najważniejszy.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Jako wolontariuszka opiekująca się tą rodziną pragnę wszystkim podziękować za to, czego doświadczyli, że mogłam uczestniczyć z Wami w sprawianiu radości tej rodzinie bo jest ona wspaniała i wyjątkowa. Dziękuję Darczyńcy za zorganizowanie tak wspaniałej akcji zbiórki rzeczy do paczki, było dla mnie niesamowite mając na bieżąco obraz tego, ilu wyjątkowych ludzi bierze udział w tej akcji i jak wszystkim udziela się atmosfera tego przedsięwzięcia. DARCZYŃCO WSZYSTKO ZOSTAŁO WYKONANE NA NIE 100 A 200%. Dziękuję również wszystkim, którzy w tej akcji uczestniczyli. Jestem bardzo poruszona tym, jak wielu ludzi nie przechodzi obojętnie wobec ludzkiej tragedii, spowodowanej splotem złych zdarzeń. I zmienia codzienne szare, trudne życie w chwile ogromnej radości. Dziękuję za zaangażowanie w skompletowaniu paczki tak, aby była wyjątkowa dla każdego z członków rodziny. DZIĘKUJĘ !!!


Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Rodzina pragnie podziękować z całego serca darczyńcy, a także wszystkim współtworzącym paczkę. Dzięki Wam, te święta będą dla nich wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, po prostu szczęśliwe. Wszystkim życzą WESOŁYCH ŚWIAT

Logowanie

NASI PARTNERZY

POROZUMIENIA